Україна

60-річного чоловіка госпіталізували до реанімації після вживання води з карпатського джерела

1 хв читання

Житель Львівщини потрапив у реанімаційне відділення з підозрою на гепатит А після вживання сирої води з гірського джерела під час відпочинку в Карпатах. Про це повідомила інфекціоністка Ярина Чикайло, яка приймала пацієнта у медзакладі.

За словами лікарки, 60-річний чоловік звернувся до лікарні ввечері 10 травня зі скаргами на м’язову слабкість, озноб і високу температуру. Виявилося, що перші симптоми трималися вже близько трьох тижнів. 12 травня пацієнта перевели до реанімації. Стан хворого — стабільно важкий.

Чоловік зізнався медикам, що під час мандрівки на Івано-Франківщині пив проточну воду просто з джерела. Саме це ймовірно стало причиною зараження вірусом гепатиту А.

Поширення гепатиту А в Україні

Цьогоріч в Україні зафіксовано низку спалахів гепатиту А — у Києві, на Закарпатті (зокрема в селі Іза) та на Львівщині. За словами керівниці обласного Центру контролю та профілактики хвороб Наталії Тімко-Іванченко, на Львівщині вже підтверджено 34 випадки, з них чотири — у квітні.

Що потрібно знати про гепатит А

Гепатит А (відомий також як хвороба Боткіна) — це гостра інфекційна хвороба печінки, що передається через забруднену воду, їжу або контакт із інфікованими людьми чи предметами. Інкубаційний період може тривати до 45 днів, при цьому носій хвороби є заразним навіть без виражених симптомів.

Основні симптоми захворювання:

  • слабкість, головний біль
  • підвищення температури
  • нудота, блювання, діарея
  • втрата апетиту
  • біль у животі, особливо в правому підребер’ї
  • пожовтіння шкіри, склер, слизових
  • темна сеча, знебарвлений кал

Після перенесеної хвороби у людини формується довічний імунітет. Надійним методом профілактики є вакцинація — вона рекомендована для всіх, хто може бути в зоні ризику.

Як уберегтися від інфекції

Медики наголошують на необхідності дотримання гігієни:

  • ретельно мити руки перед їжею та після туалету
  • вживати лише бутильовану або кип’ячену воду
  • не пити воду з відкритих джерел
  • мити овочі, фрукти, кухонні поверхні та посуд

Також лікарі рекомендують розглянути можливість вакцинації — її можна зробити за власні кошти або за рахунок роботодавця чи установи.

Історія пацієнта з Карпат — нагадування про важливість обережного ставлення до природних ресурсів навіть у, здавалося б, екологічно чистих регіонах.

Схожі записи
Україна

Підсанкційний блогер Олешко підробив матеріал УП і поширив фейк про "катівні" в Україні

Блогер Мирослав Олешко, який перебуває під санкціями РНБО та розшукується СБУ, опублікував у своїх соцмережах фейковий скриншот статті “Української правди”, змінивши в…
Україна

На заході України збито 24 ворожі "шахеди": ППО працює безупинно

У ніч на 15 травня російські війська здійснили чергову атаку дронами-камікадзе типу “Shahed” по західних областях України. Підрозділи Повітряного командування “Захід” успішно…
Україна

Через блокаду польського кордону перевізники масово змінюють маршрути: Ягодин паралізований

На пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на кордоні з Польщею спостерігається суттєвий спад у русі вантажівок. Причиною стало блокування дороги польськими перевізниками, через що…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *