Світ

Британія допоможе Україні відновити авіасполучення після припинення вогню — Стармер

1 хв читання

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що британські експерти очолять процес відновлення авіасполучення в Україні після досягнення режиму припинення вогню. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті уряду Британії.

«Це займе час, але стане важливою віхою у відновленні зв’язків із глобальною економікою, зростанні довіри інвесторів та возз’єднанні сімей, розділених війною. Безпечна та успішна Україна — це спільна мета», — наголосив Стармер.

Рішення про залучення британських спеціалістів стало частиною ширшої домовленості, досягнутої 10 травня у Києві під час зустрічі президента Володимира Зеленського з лідерами Франції, Німеччини, Польщі та Великої Британії.

Умови припинення вогню і подальші кроки

Сторони погодили, що з 12 травня має початися повне й безумовне припинення вогню терміном не менше 30 днів. Це має стосуватися усіх напрямків — суші, повітря й моря. Учасники підкреслили важливість моніторингу дотримання перемир’я в координації зі Сполученими Штатами.

Позиція країн-партнерів

  • Період перемир’я має стати базою для дипломатичних зусиль, зосереджених на політичних, гуманітарних та безпекових аспектах.
  • Партнери підтримали ідею створення гарантійного контингенту як складової безпеки України.
  • У разі відмови Росії від припинення вогню передбачено посилення санкцій проти її енергетичного й фінансового секторів, зокрема — викопного палива та «тіньового» флоту.

Країни погодилися на запровадження нового, 17-го пакету санкцій ЄС, а також скоординовані дії зі США, Великою Британією та Норвегією. У фокусі залишаються й питання ефективного використання заморожених російських активів, яке обговорюватиметься на саміті G7.

Окремо було наголошено на зміцненні обороноздатності України — через фінансування, постачання зброї та інвестиції у власне військове виробництво.

Реакція Росії

Президент РФ Володимир Путін у відеозверненні 11 травня відкинув пропозицію про 30-денне перемир’я, заявивши про намір повернутися до формату двосторонніх переговорів, перерваних у Стамбулі ще в грудні 2022 року. Він не озвучив конкретних умов, однак відмовився від підтримки міжнародного підходу до припинення бойових дій.

Схожі записи
Світ

Польські перевізники 12 травня розпочнуть блокування пункту "Дорогуськ — Ягодин"

З 16:00 12 травня польські перевізники розпочнуть страйк на під’їзді до міжнародного пункту пропуску “Дорогуськ — Ягодин”. Про це повідомила Державна митна…
Світ

У готельному номері Кракова виявили мертвим українця, слідчі не виключають вбивство і самогубство

У Кракові в одному з міських готелів поліція виявила тіла двох чоловіків, один з яких – 58-річний громадянин України. Інцидент трапився 10…
Світ

Українця зі статусом U4U понад три місяці утримують у США — очікує депортації попри легальне перебування

37-річного громадянина України Павла Зінкевича, який проживав у Техасі за програмою Uniting for Ukraine, з січня цього року утримують під вартою імміграційні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *