Місто

У Калуші пропонують замінити 200 дитячих майданчиків на 10 сучасних: ресурси обмежені, вандалізм не спиняється

1 хв читання

Майже 200 дитячих майданчиків обслуговує комунальне підприємство «Калушавтодор», однак через брак ресурсів, вандалізм і зношеність конструкцій у місті розглядають ідею створення менше, але якісно облаштованих просторів для дозвілля дітей.

Майданчики є, але стан залишає бажати кращого

За словами майстра механічної дільниці Василя Яросевича, тільки у 2024 році троє працівників повністю відремонтували 4 дитячі майданчики і ще один частково. Також встановили нову пісочницю та оновили шість гірок. Проте загалом у місті на балансі перебувають 178 таких об’єктів. Більшість потребує ремонту або демонтажу через аварійний стан.

Наприклад, у 2023 році працівники відновили майданчик на Височанці, але вже через кілька місяців його знищили вандали. Частини гірки переламані, огородження понівечене, дошки — розтрощені. Яросевич заявив, що в подібних випадках підприємство не планує повторно ремонтувати об’єкти, а лише демонтує пошкоджені елементи.

“Ми тратимо час, сили, ресурс, а хтось за вечір може це зруйнувати. Я більше не вертатимусь на Височанку з ремонтом”, — наголосив він.

Села — бережуть, а в місті ламають

На відміну від міста, у селах громади до майданчиків ставляться з повагою. У Голині дитячий майданчик біля церкви під охороною трьох камер — і жодної шкоди. У Котятичах нові каруселі через тиждень залишаються неушкодженими. Люди вітально реагують на роботу комунальників, не чинять опору при демонтажі старих конструкцій.

Рахунок іде на мільйони

У 2024 році КП «Калушавтодор» провело тендер на суму понад 173 тисячі гривень для закупівлі елементів дитячих майданчиків. Проте навіть цього недостатньо. За словами директора підприємства Романа Скибіцького, щоб хоча б частково оновити всі майданчики, потрібно понад 5,5 мільйона гривень:

  • гірка — 3600 грн,
  • гойдалка — 13 100 грн,
  • карусель — 14 300 грн,
  • пісочниця — 1500 грн,
  • дві лавки — щонайменше 10 000 грн,
  • смітник — 1500 грн.

А це лише вартість матеріалів — без врахування праці. Тим часом загальний бюджет підприємства становить 50 млн грн, з яких 36 млн — заробітна плата працівникам, ще 14 — на матеріали та послуги. На розвиток залишається лише близько 2 млн грн.

Оптимізація замість хаотичного латання

У «Калушавтодорі» визнають: без співучасті мешканців і відповідного фінансування підтримувати майже 200 майданчиків неможливо. Саме тому пропонують альтернативу — створити в місті 10-20 великих, сучасних зон відпочинку.

“Краще зробити умовно 10 міні-«діснейлендів», щоб діти збирались і займались, ніж розпорошуватись на 200 і в результаті без толку”, — каже Скибіцький.

За цією концепцією комунальники зможуть сконцентрувати увагу на обмеженій кількості об’єктів, забезпечити їх утримання та розвиток. У кожному селі, як і раніше, планують зберегти по одному майданчику, але масштабний ремонт очікує лише ключові локації у місті.

Схожі записи
Місто

На Калущині стрімко зростає кількість випадків хронічного гепатиту B та C

У Калуському районі вперше зареєстровано 30 випадків хронічних вірусних гепатитів B та C. Про це повідомила завідувачка відділення епідеміологічного нагляду і профілактики…
Місто

Калуш представив Україну на міжнародній конференції з кліматичної нейтральності у Вільнюсі

Заступник міського голови Калуша взяв участь у конференції у Вільнюсі, присвяченій досягненню кліматичної нейтральності. Захід відбувся у рамках грантового проєкту «Стала мережа…
Місто

У Голині провели в останню путь 38-річного розвідника Олега Завадецького

У селі Голинь Калуської громади попрощалися з воїном Олегом Завадецьким — розвідником 63 окремої механізованої бригади, який помер 12 травня в Дніпропетровській…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *