Освіта

Охорона, наставництво, довіра: як поліцейська Оксана Андріїшин забезпечує безпеку у Калуському ліцеї

1 хв читання

Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка став одним із перших закладів освіти в громаді, де впровадили проєкт «Служба освітньої безпеки». Його реалізацією займаються освітні інспектори — жінки, які пройшли відповідну підготовку та мають досвід у поліції. Однією з таких є 28-річна капітан поліції Оксана Андріїшин, яка вже четвертий місяць працює інспекторкою в ліцеї та будує довірливі стосунки з учнями й педагогами.

До цього Оксана десять років працювала в поліції — від дільничної до начальниці сектору дізнання у Долині. Попри успішну кар’єру, вона вирішила змінити напрям роботи та долучитися до нової ініціативи з безпеки у школах.

«Дітей дуже люблю, тому, не роздумуючи, подала анкету. Пройшла курси в Києві, а з січня — щоранку їду з Рожнятова до Калуша», — розповідає інспекторка.

У ліцеї Оксану сприйняли тепло — забезпечили всім необхідним для роботи, виділили кабінет, ноутбук. І хоч себе вона називає другом для учнів, у питаннях дисципліни залишається суворою. З дітьми працює через інтерактивні заняття, лекції, обговорення, а її основні завдання — охоронна, наставницька та просвітницька функції.

Щодня зранку Оксана обходить територію ліцею, перевіряючи її на предмет небезпечних предметів. Особливу увагу приділяє актуальним темам — мінній безпеці, протидії вербуванню, диверсіям. З учнями говорить також про правила поведінки з незнайомцями, булінг, домашнє насильство та інше.

За словами директорки закладу Оксани Табачук, робота інспекторки вже принесла результати — зменшилась кількість запізнень, покращилась дисципліна.

«Оксана Миколаївна є важливою ланкою в нашій системі. Вона дисциплінована, професійна, має добрий контакт із дітьми. Навіть не будучи педагогом, зуміла органічно влитися в колектив і посилити нашу роботу», — зазначає директорка.

До початку впровадження інспекторів у школі за порядком стежили класні керівники, педагог-організатор та батьківська рада. Тепер у ліцеї створено раду профілактики правопорушень, яка співпрацює з поліцією.

Проєкт «Служба освітньої безпеки» стартував у вересні 2024 року. У Калуському районі охоплено 28 шкіл, з яких 13 — на Калущині. У місті Калуші інспектори працюють уже в шести ліцеях. У планах — охопити й інші навчальні заклади громади.

Як зазначає старша інспекторка відділу превенції Тереза Крецул, усі працівниці служби — жінки віком від 24 до 50 років. Серед них не лише поліціянтки, а й представниці інших професій — працівниці міграційної служби, діловоди, шкільні бухгалтери, курсантки.

Інспекторки освітньої безпеки — це не просто контролери порядку, а фахівці, які допомагають запобігати загрозам, організовують заходи, проводять бесіди, співпрацюють з іншими службами. Їхнє головне завдання — забезпечити безпечне, стабільне середовище для навчання та розвитку дітей навіть у складних умовах війни.

Схожі записи
Освіта

Інтерактивна Європа з фанери: студенти з Калуша створюють унікальні карти з QR-кодами

Четверо студентів Вищого професійного училища №7 у Калуші виготовили перші десять магнітних карт Європи з QR-кодами для Калуської міської ради. На цьому…
Освіта

«Як у ресторані»: оновлений харчоблок Калуського ліцею №6 підкорює учнів і кухарів

Після капітального ремонту харчоблок Калуського ліцею №6 став прикладом сучасного підходу до шкільного харчування. З моменту відкриття пройшло менше місяця, а оновлення…
Освіта

У Калуші школярів запрошують досліджувати фізику та розраховувати політ на Марс

У Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді в Калуші триває набір до гуртків «Експериментальна і теоретична фізика» та «Фізичні дослідження як інструмент пізнання…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *