Офіційний Сеул ініціює діалог з Києвом стосовно майбутнього двох громадян КНДР, які потрапили до рук українських сил. Про це повідомив очільник південнокорейського МЗС Чо Хьон під час брифінгу в урядовому комплексі 22 червня.
Переговори заплановані на 30 червня, коли Андрій Сибіга прибуде з офіційним візитом до Південної Кореї. Це стане ключовим етапом у вирішенні долі цих осіб.
«Південна Корея та Україна досягли принципової домовленості щодо двох північнокорейських військовополонених. Ми очікуємо подальшого прогресу після візиту міністра закордонних справ України до Сеула», – заявив посадовець.
Ключовою умовою потенційного переведення є добровільна згода самих військових. Південнокорейська сторона намагається максимально пришвидшити бюрократичні процеси.
«Репатріація здійснюється відповідно до вільного волевиявлення кожного військовополоненого. Ми робимо все можливе, щоб оголосити про результат під час цього візиту, хоча поки не можемо гарантувати, що це буде можливо», – додав міністр.
Реакція південнокорейського суспільства на полон солдатів КНДР
Публічність справи спричинила хвилю суспільного резонансу в Південній Кореї. Громадяни висловлюють серйозне занепокоєння, адже примусове повернення додому загрожує полоненим розправою.
У країні активізувалися правозахисні кампанії, що вимагають надати цим особам притулок у Сеулі. Активісти апелюють до Конституції, яка фактично визнає мешканців КНДР громадянами Південної Кореї.


